Kaski motocyklowe

Kaski dla motocyklistów, na motor – porady

Ozdoby na kaski motocyklowe

18 września 2012

Kaski motocyklowe to elementy, którymi motocyklista pragnie wyrazić siebie. Z tego powodu najpopularniejsze kaski to kaski w przedziwnym malowaniu, z różnymi naklejkami, dodatkami. Równie popularne są dodatki do kasków, które pozwalają zmienić go nie do poznania.

Czym są dodatki ? To drobne ozdoby, które odstają od kasku. Można je podzielić na elementy modne i sensowne – owiewki, odstające ozdoby i zabawne – najczęściej różnego rodzaju irokezy czy rogi. Czy warto ich używać? Opinii jest tyle, ile motocyklistów. Jedni uznają, że takie ozdoby świadczą o braku gustu człowieka jeżdżącego motocyklem, inni po prostu takie dodatki kochają.

Ozdoby na kaski to produkty, których przydatność jest właściwie zerowa. Jedyną zaletą jest fakt iż podnoszą humor właścicielowi kasku, zadowolonego z możliwości wyróżnienia się na drodze. Ta cecha może mieć również dużo pozytywów. Kogoś, kto nosi na kasku tego rodzaju ozdoby dużo łatwiej wypatrzeć wśród wielu innych motocyklistów.

Sens ozdabiania kasków jest bardzo duży, jednak należy pamiętać, że nie zawsze ten efekt jest pozytywny. Śmieszne dodatki często tak naprawdę są mało zabawne, ukazują tylko gust, albo raczej brak gustu właściciela motocykla. Ciekawe motocykle i dziwne kaski to zestaw, który najczęściej wzbudza śmiech.

Co zrobić aby ozdobić kask? Rozwiązań jest bardzo dużo. Najlepszym to, które stosują producenci kasków – odpowiednie malowanie. Należy pamiętać, że bez problemu można pomalować każdy kask – może to zrobić zaprzyjaźniony lakiernik lub profesjonalny zakład zajmujący się ozdabianiem kasków. Takie zakłady oferują również inne usługi, dzięki którym kask będzie jedyny i niepowtarzalny – przykładem jest malowanie ich areografem.

Dodatki do kasków to bardzo trudny temat – mają swoich zwolenników mają wielu przeciwników. Ich stosowanie, przynajmniej w większości jest dopuszczalne, ale czy ma sens? Trudno się wypowiadać. W mojej cenie lepszym sposobem zdobienia kasku jest jego pomalowanie.

Podsumowując – kask może wyrażać motocyklistę, jednak tak jak ze wszystkim, tak z ozdabianiem kasków nie można przesadzać – efekt osiągnięty przesadzonym ozdabianiem będzie tragikomiczny. Dużo lepiej ozdabiać mniej ale bardzo gustownie. Wyrazić siebie można również na wiele innych sposobów – motocyklem, strojem i nie tylko. Sztuczne i przesadne zdobienie kasku jest wiec działaniem pozbawionym sensu. Należy mieć tego świadomość. Może kilka lat temu, gdy ozdoby tego rodzaju były nowością, zawsze wzbudzały podziw. Dzisiaj, w zalewie chińskiej tandety i mało gustownych wytworów wyobraźni producentów gadżetów wybór dobrych dodatków nie jest łatwy.

Twj email nie bdzie publikowany. Wymagane pola oznaczone *

*